Geri

Web Bölümü Sayfası Başlık Çubuğu resmi
Öğretim Programları

ÖĞRETİM PROGRAMLARI

İTK Bahattin Tatış Kampüsü Anadolu Lisemize MEB tarafından yapılan Orta Öğretim Kurumları Seviye Belirleme Sınavı sonunda yerleştirme puanına göre seçerek öğrenci alınmaktadır. Liselerde ön görülen haftalık 34 ders saati yerine, İTK Anadolu Lisesinde 39 ders saati eğitim verilmektedir. Aradaki 5 ders saati zaman birimi LYS Sınavlarına hazırlanan öğrencilerimiz açısından çok değerlidir ve maksimum düzeyde verim alınacak şekilde değerlendirilmektedir. YGS’ye yönelik olarak 11. sınıf öğrencilerimizin soru çözümlerindeki hızlarını arttırmak amacı ile “Hız Arttırma Sınavları” ve “Ders Bazında Test Denemeleri” yapılmaktadır.

9. sınıfta öğrencilerimize uygulanan “Meslek Envanteri” ve 10. sınıfa uygulanan “Mesleki Gölge Programı” ile yapacakları alan seçimine ışık tutulur. Ayrıca alan seçimlerine destek vermek amacı ile “Meslek Tanıtım Günleri” ve “Aile - Çocuk - Okul Programları” düzenlenmektedir. Son sınıfta yapılan “LYS Deneme Sınav Sonuçları” ile eğer var ise öğrencilerimizin eksiklikleri birebir belirlenmektedir. Tespit edilen eksiklikler, ek çalışmalar ile tamamlanır. Öğrencilerimiz üniversite tercihlerini, rehber uzmanımızın desteği ile yapar.

Eğitim sistemi içinde öğretimi yapılan alanların genel ve özel hedeflerini yoklayabilmek için ölçme araçları geliştirerek bu ölçme araçları ile hedeflerimizi ne oranda başarabildiğimizin belirlenmesi gerekmektedir. Öğrencilerdeki öğretim eksikliklerinin erken teşhisi, gerekli önlemlerin alınmasını kolaylaştırmaktadır. Bu yüzden Ölçme Değerlendirme Merkezimiz, Bahattin Tatış Kampüsü; Anadolu Lisesi, Fen Lisesi, İlköğretim Okulu ve Büyükçiğli Kampüsü; Anadolu Lisesi ve İlköğretim Okulunda çalışmalarını sürdürmektedir.

Lise son sınıf öğrencilerimiz üniversitelerin daveti ile “Üniversite Tanıtım Programları”na öğretmenleri eşliğinde katılmaktadırlar. Bu sayede lise sonrasındaki eğitimlerine yönelik hedeflerini belirlerken, önemli ipuçları ile hareket etmiş olurlar.

Anaokulundan Liseye kadar bir bütünlük içinde çalışmalarını sürdüren Yabancı Diller Bölümü, öğrencilerinin yabancı dil öğrenme ortamını “Home Theater”, sunu salonları ve akıllı tahta gibi uygulamalarla görsel olarak da zenginleştirir.

Tüm Hakları Saklıdır. İTK © 2010
Web Portal - İ-Akademi Bilişim
Gezegenevi Uşakizade Köşkü İTK Mezunlar Derneği İTK Yelken Kulübü Bahattin Tatış
Sitemizde en iyi görüntü deneyimini yaşamanız için, size Firefox, Google Chrome, Safari veya Opera tarayıcılarından birini kullanmanızı öneririz.