e-bülten'e üye olun:
Ana Sayfa » KAMPÜSLERİMİZ » İTK Bornova Kampüsü

İTK Bornova Kampüsü

14 Haziran 2013'de İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir Vali Yardımcısı Fatih Ahmet Kurt, Bornova Kaymakamı Hakkı Uzun, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı, Genel Müdürümüz Yiğit Tatış, Mezunları Derneği  Başkanımız Aytül Büyüksaraç’ın ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşen temel atma törenin ardından inşaat çalışmalarına hızlı bir şekilde başlanılan İTK Bornova Kampüsümüz'de 2014- 2015 eğitim öğretime başlandı.

İTK Eğitim Yaklaşımı’nın temelini oluşturan 21. yüzyıl beceri ve öğretileri ile temellendirilmiş bir eğitim modelinin uygulandığı İTK Bornova Kampüsümüzde; anaokulu, hazırlık, ilkokul ve ortaokul sınıf seviyelerinin eğitim-öğretim ihtiyacını karşılayacak dersliklerinin yanı sıra; geniş bir kulise sahip konferans salonu, seramik, resim, yemek atölyeleri gibi kulüp faaliyetlerinin yürütüleceği hobby odaları, fen bilimleri ve bilgisayar laboratuarları, yemekhane, revir, mağaza, büyük bir spor kompleksi ve yarı olimpik, kapalı yüzme havuzu vardır.

 

İTK Bornova Kampüsü Yatırımı

Tatış Eğitim AŞ’nin kendi mülkü üzerine 20.000.000 TL yatırım bedeli ile gerçekleştirilen İTK Bornova Kampüsü Akat Prefabrik, Batıçim, Yapıtsan İnşaat gibi güçlü iş ortaklıkları ile inşa edildi. Temeli Haziran 2013’de atılan kampüs eğitim-öğretim binası ile kapalı spor kompleksi  ve özel düzenlenmiş bahçe alanlarından oluşuyor.

2700 m2’lik taban alanı üzerine kurulu ana eğitim bloğu, teknik donanımın kurulu olduğu bodrum katı ile derslik ve sosyal alanların yer aldığı 3 katta toplam 9.500 m2’ kullanım alanına sahiptir.

Prefabrik sistemle hazırlanan eğitim binası, konvansiyonel imalatlar ile desteklenmektedir. Farklı kullanım alanları için toplam 6000 m2’lik pvc, seramik ve laminattan oluşan zemin kaplamasının kullanıldı.

Kapalı spor kompleksinde yarı olimpik yüzme havuzu, basketbol, voleybol, atletizm gibi çok amaçlı spor salonları ile fitness merkezi yer almaktadır.

Anaokulu, hazırlık, ilkokul ve ortaokul düzeyinde eğitime başlayacak olan İTK Bornova Kampüsü’nde bu sınıf seviyelerinin eğitim-öğretim ihtiyacını karşılayacak dersliklerinin yanı sıra zengin sosyal alanlar ve çok yönlü eğitim ortamları yer almaktadır. Geniş bir kulise sahip 400 kişilik amfitiyatro ve konferans salonu, seramik, resim, yemek atölyeleri gibi kulüp faaliyetlerinin yürütüleceği hobby odaları, kütüphane, yeni eğitim teknolojileri ile donatılmış fen bilimleri ve bilgisayar laboratuarları dışında, anaokulu ve hazırlıklık sınıfları ile ilk ve ortaokul düzeyi için ayrı tasarlanmış iki yemekhane, mutfak ve kantin yer almaktadır.

İTK Eğitim Kurumları’nın “tek alanda değil, her alanında çok yönlü eğitimle yarınlarda var olacak nesiller yetiştirmek” mottosundan yola çıkarak farklı kademelerdeki öğrencilere zengin bir eğitim-öğretim programı ve buna uygun tasarlanmış eğitim alanları sunan İTK Bornova Kampüsü 900 öğrenciye eğitim imkanı sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. 

 

 

KULLANIM ŞARTLARIGÜVENLİ İNTERNET Bizi Takip Edin:
Copyright © 2018 - İzmir Özel Türk Koleji // Tüm hakları saklıdır.
  Powered by OrBiT

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece İzmir Özel Türk Koleji’ne aittir. İzmir Özel Türk Koleji’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.